TOROSLAR’DA YÜZME KURSLARI BAŞLIYOR

3112 İzleme

Toroslar Belediyesi’nin; yaz spor okulları kapsamında  düzenlendiği Yüzme kursunun kayıtları başladı

         Çukurova Mahallesi’nde 18 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecek temel yüzme eğitimlerinden; 7-18 yaş arasındakiler faydalanabilecek

İlk olarak geçen yıl açılışı yapılanve beş bin kişinin yararlandığı  kurslar, bu yıl da Haziran,Temmuz ve Ağustos aylarında; 3 dönem olacak şekilde Salı,Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri düzenlenecek.

Kurslara kayıt olmak isteyenler; kimlik fotokopisi, 1 adet fotoğraf ve kayıt formu ile Çukurova Mahallesi’ndeki Olimpik Yüzme Havuzunda başvurularını yapacak. Katılımcılar, alanında uzman 10 yüzme antrenörü eşliğinde verilecek temel yüzme eğitimleri için belediye veznelerine 30 TL ücret yatıracak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, amaçlarının; Toroslar İlçesi’nde sporun her branşında olduğu gibi yüzme branşında da Milli Takıma sporcular göndermek olduğunu vurguladı.

Başkan Tuna: “Olimpik yüzme havuzumuzda düzenleyeceğimiz kurslarımıza yaz döneminin girmesiyle başlıyoruz. Amacımız, çocuklarımızın ve gençlerimizin tüm spor aktivitelerinden yararlandığı Toroslarımızda yüzme sporunu da yaygınlaştırmaktır. Bu yıl da düzenleyeceğimiz kurslarla yüzme bilmeyenlere yüzme öğretilecek, bilenler ise kendilerini daha da geliştirme imkanına kavuşacak” dedi.

 

         Yüzme kursundan yararlanacak çocuklar için servis imkanı da sunduklarını sözlerine ekleyen Başkan Tuna: “Biz tesisleri yapıp, imkan sağlıyoruz, anne ve babalarımızdan da çocuklarımızı spora yönlendirmelerini istiyoruz” dedi.

         Yüzme kursu hakkında bilgi almak isteyenler, Olimpik Yüzme Havuzunun; 0324 324 18 65 numaralı telefonunu arayarak iletişim kurabilirler.

İLGİLİ VİDEOLAR