TOROSLAR’DA KÖYLER ARASI FUTBOL TURNUVASI’NIN KURALARI ÇEKİLDİ

2868 İzleme

TOROSLAR’DA KÖYLER ARASI FUTBOL TURNUVASI’NIN KURALARI ÇEKİLDİ

Toroslar Belediyesi’nin bu yıl 9’uncusunu düzenleyeceği ‘Köyler Arası Futbol Turnuvası’nın kuraları çekildi.

Toroslar Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekimine; Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, turnuva tertip komitesi ve köy (Mahalle) muhtarları ile takımların temsilcileri katıldı.

Kent merkezinden 30 köy (mahalle) takımının 6 grupta mücadele edeceği turnuvanın kura çekimi öncesi bir konuşma yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna: “Toroslar’daki köylerimiz arasında arkadaşlık ve dostluk diyaloğunu daha da güçlendirmek amacıyla başlatmış olduğumuz bu turnuva şuanda merkeze bağlı birçok köyün katılımı ile çok büyük bir organizasyona dönüştü” dedi.

Tüm köy (mahalle) takımlarına başarılar dileyen Belediye Başkanı Hamit Tuna: “Köylerimiz, Mersinimizin sigortasıdır. Mersin’in kurtuluşunda köylerimizin yapmış oldukları mücadele yadsınamaz. Atalarımız, Arslanköy’den başlayan mücadelede vatan topraklarımızı hilal şeklinde sararak bu şehrin kurtuluşuna ve vatan yapılmasına katkı sunmuşlardır. Bu yıl dokuzuncusunu düzenleyeceğimiz turnuva ile amacımız köylerimizin birbirleri ile tanışmaları, kaynaşmaları ve Türk Milleti’nin ruhunda var olan dayanışma ruhunu öne çıkartmaktır. Bunun yanı sıra Türk sporuna yetenekli sporcuları kazandırmak ve disiplinli gençler yetiştirmek istiyoruz. Bu konuda siz değerli takım temsilcilerinden talebim, gençlerimizi iyi disipline ederek, fair play kurallarından taviz vermeden bu turnuvayı noktalamaktır. Her müsabaka sonrasında köy kahvelerinde tamamen futbolun konuşulduğu ve o günkü köy takımının maçının yorumunun yapıldığı çok güzel sahnelere vesile olan bir organizasyon. Köylerimiz kendi takımlarını desteklemek amacıyla stada gelip birlik ve beraberliğin en güzel fotoğraf karesini veriyorlar. Turnuvanın sonunda herkes şampiyon olmak ister ama önemli olan fair play ölçüsünde bir mücadele vermektir. Özellikle bizim burada oluşturmaya çalıştığımız, gençlerimizin spor yapmalarıdır. Turnuvaya katılan tüm köy takımlarımıza ve muhtarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Tuna, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile 30 Ağustos Zafer Bayramı haftasını kapsayan tarihler arasında gerçekleştirilecek olan turnuvanın başlangıcını Toroslar Belediyesi Koray Aydın Stadı’nda yapacaklarını ve müsabakaları da Ayvagediği ve Gözne futbol sahalarında yapmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

Başkan Tuna’nın konuşmasının ardından 30 köy (mahalle) takımı arasında kura çekimi yapıldı. T.F.F. ve FİFA oyun kuralları geçerli olacak turnuvada, maçlar 40’ar dakikalık 2 devre halinde oynanacak. Takımlar listelerinde 21, maç kadrolarında ise 18 sporcu bulundurabilecek. Turnuvada ayrıca T.F.F. Ceza Talimatnamesine göre cezalar belirlenecek.

İLGİLİ VİDEOLAR