TOROSLAR’DA ESKİ ÇOCUK OYUNLARI ŞAMPİYONASI YAPILDI

2888 İzleme

TOROSLAR’DA ESKİ ÇOCUK OYUNLARI ŞAMPİYONASI YAPILDI

oroslar Belediyesi’nin, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu (ÇOSKK) ile birlikte düzenlediği “Akdeniz Bölgesi Çocuk Oyunları Şampiyonası” coşkulu geçti.

Yalınayak Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonaya; Adana, Hatay, Antalya ve Mersin İlleri’nden 9 okul takımı katıldı.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Belediye Meclis Üyeleri, ÇOSKK Akdeniz Bölge Başkanı Melike Sezer, ÇOSKK İl ve İlçe Başkanlarının hazır bulunduğu şampiyonada; Mendilkapmaca ve Tombik oyunlarında 120 öğrenci yarıştı.

Mendilkapmaca İlkokullarda; Adana birinci, Hatay ikinci ve Mersin Üçüncü olurken, Mendilkapmaca Ortaokullarda ise; Hatay birinci, Adana ikinci ve Mersin üçüncülüğü elde etti. Tombik Ortaokullar arasındaki yarışmada da; Adana birinci, Antalya ikinci ve Hatay üçüncü oldu.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, öğrencilerin kıyasıya yarıştığı turnuvada birinci gelen okullara kupa ve madalyalarını takdim etti. Sporcuları tek tek tebrik eden Belediye Başkanı Hamit Tuna, unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını hatırlatmak ve yeniden canlılık kazandırmak amacıyla düzenlenen şampiyonaya katkıda bulunmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

Turnuvanın organizasyonunda emeği geçen ÇOSKK yetkililerine ve hakemlere teşekkür eden Başkan Hamit Tuna, teknolojinin gelişmesiyle oyunların artık bilgisayar ortamına kaydığını belirterek; “13 yıldır görev yaptığımız İlçemizde toplumun her katmanının farklı branşlarda spor yapmasına vesile olduk. Değişik alt yapılar ve tesisler inşa ettik. Sağlıklı toplum oluşturmak ancak çocuklarımızın ve gençlerimizin spor yapmasıyla mümkün olabilir. Çocuklarımıza eski çocuk oyunlarını hatırlatmak amacıyla bu turnuvalara her zaman destek oluyoruz. Bilgi çağını yaşadığımız bu dönemde, maalesef ki çocuklarımız bilgisayarın başından kalkmıyorlar. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi ‘Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur’ sözünden hareketle çocuklarımızı ve gençlerimizi spora teşvik etmeye çalışıyoruz. Amacımız; beyni bilgi ile dolu, sporcu kimlikleriyle öne çıkan, teknolojik gelişmişlikleri yakından takip eden ancak milli değerlerinden de asla vazgeçmeyen bir gençlik oluşturmaktır.4 ilimizden gelen kulüplerimiz, belediyemizin de katkılarıyla düzenlenen Akdeniz Bölgesi Çocuk Oyunları Şampiyonasında kıyasıya yarıştılar. Tüm sporcularımızı tebrik ediyor, bu güzelliği yaşatan ÇOSKK yetkililerine, kulüplerimize, oyun liderlerimize ve hakemlerimize teşekkür ediyorum. Önemli olan centilmenliktir. Turnuvada derece alamayan çocuklarımızın da hedeflerinden asla vazgeçmemelerini istiyoruz” dedi.

 

Akdeniz Bölgesi Çocuk Oyunları Şampiyonasında birinci gelen takımlar, ÇOSKK’in yapacağı Türkiye Şampiyonasında, Akdeniz Bölgesini temsil edecekler.

İLGİLİ VİDEOLAR